Dr. Bülent SERÇİN

1965 İzmir doğumluyum. İzmir Atatürk Lisesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldum. Kısa bir süre Mardin ili Midyat İlçesi Sivrice köyünde zorunlu hizmet görevini yaptıktan sonra; 1989 yılında başladığım Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık eğitimini 1994 yılında tamamladım. Uzmanlık eğitimim sürecinde bir süre İskoçya-Edinbugh'da çalıştım. 

İzmir Tabip Odası Bilim Eğitim komisyonu çatısı altında Amerikan Pediatri Akademisi (AAP) ve Amerikan Kalp Birliği (AHA) ortak projesi olan Yenidoğan Canlandırma Programı (Neonatal Resuscitation Program -NRP)'nın ülkemize adaptasyonu projesini hayata geçiren ekipte yer aldım. Bu program daha sonra Sağlık Bakanlığı’na devredildi ve ülke geneline  halen yürürlüktedir.
Ülkemizin ilk tıbbi veri tabanı TURKMED ve uluslararası “editoryal board”a sahip dergisi “Journal of Neonatology” yi hayata geçiren 3 kişilik ekibin içindeydim.

Yurt içi ve yurt dışında yayınlanan ve  kongrelerde sunulan çok sayıda  bilimsel çalışmam var.

Halen American Academy of Pediatrics (AAP)' in uluslarası üyesi ve Avrupa Pediatrik Enfeksiyon derneği (ESPID) aktif üyesiyim.

1998 yılından beri Alsancak' ta muayenehane hekimliği yapmaktayım.